Morderstwa w dwudziestoleciu międzywojennym

Czy książka wspominająca czasy historyczne może być ciekawa? To zależy kto co lubi. Są ludzie, którzy z wielkiej pasji sięgają po takie encyklopedie, gdzie omawiane są poszczególne etapy różnych epok historycznych. Są również osoby, które omijają taką tematykę zagłębiając się w różnego rodzaju romanse czy też powieści obyczajowe. Nie można również zapominać o powieściach kryminalnych, które stanowią nie lada kąsek dla fanów czytelnictwa. A gdyby tak połączyć dobrą powieść kryminalną ze wspominkami epoki historycznej? Może z tego powstać bardzo ciekawe i umiejętnie napisane dzieło literackie. Przykładem takiej książki jest “Śmierć z ogłoszenia” autorstwa Grzegorza Kailnowskiego (https://www.taniaksiazka.pl/smierc-z-ogloszenia-grzegorz-kalinowski-p-1310438.html).

Dawna Polska

Ten wspaniały autor przenosi nas w czasy dwudziestolecia międzywojennego, dzięki czemu bohaterowie nie będą mieli dostępu do najróżniejszych wynalazków technologicznych, jakie można znaleźć w dzisiejszych czasach. Czy jednak poradzą sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nimi los? Głównym bohaterem tej książki jest znany nam już Kornel Strasburger. Znany, ponieważ zanim ta powieść ukazała się na rynku pojawiły się już trzy inne książki, dzięki którym mieliśmy okazję poznać losy tego warszawskiego policjanta. “Pogromca grzeszników”, “Śledztwo ostatniej szansy” – jeżeli jeszcze nikt nie poznał tych dwóch książek, to po lekturze “Śmierci z ogłoszenia” szybko będzie chciał zapoznać się z przygodami Karola Strasburgera. Tym czasem przenosimy się jednak do Warszawy w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy to czasy są bardzo niespokojne. Karol jest obecnie komisarzem policji, szefem sekcji specjalnej Komendy Głównej. Przestępczość w naszym kraju – w szczególności w stolicy rośnie z dnia na dzień. Elity są bardzo zachłanne, maja ogromne wymagania przez co wśród ludzi powstaje taki niepokój. Karol musi się mierzyć z tym na co dzień.

Dziwne ogłoszenia

W tej książće komisarz policji będzie musiał poradzić sobie jednak z bardzo dziwną sprawą. Otóż dochodzi do zaginięcia osiemnastoletniej córki znanego potentata naftowego i prezesa Polskiej Kompanii Naftowej Orion. W związku z tym, że ma on duży wpływ na władzę zaginięcie młodej dziewczyny staje się numerem jeden dla Karola. Co jednak zaginięcie tej dziewczyny może mieć wspólnego z trzema morderstwami do jakich doszło w Warszawie, gdzie oczekiwania jest premiera filmu ze słynnym Bodo? Okazuje się, że Kornel zostanie wciągnięty w niebezpieczną grę z mordercą, który na dodatek umieszcza…ogłoszenia w prasie. Jak Kornel Strasburger poradzi sobie z opanowaniem całej sprawy? Czy uda mu się zrobić to na tyle dobrze jak z wcześniejszymi sprawami?

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com